DĚTSKÁ HASIČÁRNA – ETAPA III: REGÁLY

Projekt „Dětská hasičárná“ nezná konce. Minulý rok na podzim jsme kopali, šalovali, armovali, míchali beton a pak sledovali, jak se během pár hodin na našem základu staví plechový sklad na dětský závodní materiál. Pokračovali jsme i na jaře, kdy přijel velký mix s betonem a kompletně nám vylil finální podlahovou vrstvu. Po jejím vytvrdnutí jsme se mohli zvesela do dětské hasičárny nastěhovat a materiálem jsme zarovnali úplně celou podlahu. Na zimu jsme však materiál vystěhovali a uschovali tam překážky před nepříznivým zimním počasím.

Abychom mohli prostory hasičárny využít na maximum, pustili jsme se do zřízení regálů, které nám na minimální zastavěné ploše dovolí uskladnění maximálního množství závodního materiálu a garáž využijeme opravdu od podlahy až ke stropu.

A tak v předvánočním shonu vedoucí, kromě shánění dárků pro své rodiny, sháněli i železné jekly, které jsme si nechali nařezat a dovezli do hasičárny. Dovést jsme museli i z rokytnické pily fošny na police.

Kupa materiálu, ve studené garáži naší hasičské zbrojnice, se podle námi zhotoveného výkresu – je potřeba regál využít maximálně pro naše potřeby, začínala měnit do podoby jako na papíře. Vedoucí svařovali ocelové jekly, brousili sváry a po vychladnutí železné konstrukce se pustili do natírání, aby konstrukce byla nejen pěkná, ale i nesmrtelná. Procesem opracování prošla i prkna. Ta se brousila, řezala na rozměr, napouštěla prostředkem proti vniku červíků a poté se všechna spojila do 4 velkých polic.

Přes Vánoce necháme konstrukci uzrát a v novém roce ji osadíme policemi a vše nainstalujeme do Dětské hasičárny.

A protože materiálu je dosti, zakoupili jsme i další plastové bedny. Usnadní nám práci při trénincích, protože v každé bedně bude jenom závodní materiál na danou disciplínu a bedna bude mít své pevné místo v regále.

Tímto ukončíme III. etapu a z jara se budeme moci pustit do etapy č. IV. A čeho se bude týkat? To se nechte ještě překvapit 😊.

Materiální podpora kolektivu mladých hasičů v podobě pořízení regálů do „Dětské hasičárny“ realizována za finanční podpory Města Rokytnice v Orlických horách, Královéhradeckého kraje a Národní sportovní agentury.

Projekt dětské hasičárny byl finančně podpořen Královehradeckým krajem