ROKYTNICKÝ FLORIÁN SEZÓNY 2021-22

Leden je časem výročních valných hromad sborů dobrovolných hasičů. To stejné platí i pro rokytnické mladé hasiče, pro které byla vždy v tomto období připravena dětská Výročka s vyhlášením celoroční hry Rokytnický Florián za předchozí sezónu hry Plamen. Leden roku 2023 byl však trochu jiný. Sbor byl již v plném organizačním nasazení na akci Rokytnická hala, Rokytnická šedesátka a Oslavy 150 let od založení sboru, včetně příprav nového znaku a praporu. Z toho důvodu se uskutečnění Výročky za sezónu hry Plamen 2021-22 přesunulo až na klidnější závěr roku – přesněji na 22.12. 2023.

Výročka mladých hasičů se uskutečnila v klubovně hasičské zbrojnice. Sešli se všichni mladí hasiči, kteří do dnešních dní naše řady neopustili, a samozřejmě i vedoucí, kteří soptíky celou výročkou provedli. Po zahájení výročky – úvodním slově a vysvětlení, proč se koná tak pozdě, přišlo na řadu představení činnosti výjezdové jednotky z roku 2022 a následně sborové činnosti stejného roku.  Poté již byla na řadě prezentace celé zmíněné sezóny mladých hasičů hry Plamen 2021-22. V prezentaci bylo nespočet fotek, videí, připomenuty byly výsledky, ale i zábavné historky z jednotlivých akcí, čímž si mladí hasiči sezónu, která skončila téměř před rokem a půl, dostatečně připomněli.

Vyhlášení celoroční hry rokytnických mladých hasičů Rokytnický Florián bylo dalším bodem – dětmi nejočekávanějším. Za docházku, úspěchy na závodech, brigády, zkoušky odbornosti a další doprovodné akce byl každý mladý hasič celý rok hodnocen a na výročce byl dle kategorie i vyhodnocen. Vyhlašován byl již 12. ročník. Předávání ocenění proběhlo ve všech kategoriích, tj. Přípravka, Mladší, Starší a Dorost. Ti na medailových místech obdrželi navíc pohár a výherci dokonce sošku Rokytnického Floriána, či hasiče. V kategorii Přípravka se na 1. místě umístil Matěj Kuchta. V kategorii Mladší obdržela Rokytnického Floriána Veronika Buchalová a za kategorii Starší Tina Horáková. V Dorostu si pro velkého hasiče přišel Pavel Valášek.

Za zapojení do závodní sezóny hry Plamen a umístění v soutěži Rokytnický Florián jsme mladým hasičům předali již třetí výtisk kroniky kolektivu mladých hasičů za již několikrát zmíněnou závodní sezónu. Najít čas na zpracování celé kroniky je čím dál obtížnější – v tomto roce extra z důvodu výše zmíněných akcí, ale povedlo se. Autoři Libuše Čtvrtlíková a Jakub Zimmer, za podpory ostatních vedoucích, připravili 168stránkovou kroniku mapující celý soutěžní rok ve fotografiích, článcích, diplomech, výsledkových tabulkách, ale zároveň včetně důležitých událostí z pozadí, které třeba mladí hasiči nezaznamenali, ale na chod kolektivu vliv měly.

Výročkou jsme definitivně uzavřeli (s větším zpožděním) sezónu 2021-22 a již nyní se připravujeme na uzavření sezóny 2022-23, která nám skončila v srpnu a kterou definitivně uzavřeme v klasickém lednovém termínu, a to opět s předáním již 4. výtisku kroniky mladých hasičů. Více fotografií zde

Rokytnický Florián realizován za finanční podpory Města Rokytnice v Orlických horách a Královéhradeckého kraje,